Vyřeší přechod TV vysílání nová smart TV, set-top-box nebo internetová televize? Odpovídal Pavel Górecki

Chat je uzavřený03.12.2019 13:00

Pavel Górecki.

Vyřeší přechod TV vysílání nová smart TV, set-top-box nebo internetová televize? Na co při jejím zřizování myslet? Co vlastně přechod TV vysílání z DVD-T na DVB-T2 změní? Jak vyřešit změnu a nepřipravit se o oblíbené stanice a programy?  Jaké je nejvýhodnější a nejpohodlnější řešení? Co si z celé řady variant vybrat? Ptejte se Pavla Goreckého v úterý 3. prosince od 13.30.

Pavel Górecki vystudoval Vysokou školu podnikání v Ostravě a NEWPORT university a aktuálně je ředitelem a zakladatelem internetové TV Lepší.TV. Jeho profesní historie spadá do dob studií, kdy Karviné spoluzaložil společnost poskytující připojení k internetu. Po zjištění, že doména tvprogram.cz je volná si společně s Petrem Góreckim doménu zaregistrovali, naprogramovali stránky a koupili TV magazín, kde nejprve opisovali program všech TV stanic ručně do stránek tvprogram.cz. Po té se rozhodli oslovit přímo televizní stanice, které jim budou dodávat TV program. Byl to první TV program online používaný v Česku. Díky jeho existenci se následně rozhodli k němu vytvořit IPTV televizi. Na trhu ostatní internetové telelvize příliš neexcelovaly a protože Pavlovi Góreckému bylo jasné, že umí vykrýt prostor na trhu, měl vizi i nápady, vznikla Lepší.TV. Ta má dnes přes 15 000 registrovaných uživatelů, od loňského roku se pyšní více jak 100% nárůstem a je dostupná ve všech smart TV.

Chat

  • DENMARK

    Jaké jsou rozdíly - kvalitativní - v současných (DVB-T2) set-top-boxech?

  • Host chatu

    Dobrý den, v kvalitě hraje u nových set-top boxů největší roli jejich "citlivost". Podle citlivosti se pak může lišit kvalita signálu a obraz může být třeba kostičkovaný nebo může úplně vypadnout. Právě proto je důležité vybrat takový přístroj, který bude dostatečně citlivý a zaručí dobrý signál všech stanic v různých multiplexech. Vyřešení přechodu na DVB-T2 novým set-top boxem je ale jen jedna z alternativ. Za zvážení stojí určitě i moderní sledování televize přes internet. S Lepší.TV můžete kromě televize sledovat pořady i na mobilu, počítači nebo tabletu, a to Vám klasický set-top box zkrátka neumožní. Pavel

  • ANTI

    Jaké jsou rozdíly - cenové - v současných (DVB-T2) set-top-boxech?

  • Host chatu

    Ceny set-top boxů podporující DVB-T2 začínají kolem 800 Kč a šplhají se až do řádů několika tisíc. Pokud se člověku nechce investovat a chce sáhnout i po jiném řešení, může zkusit sledování televize přes internet s Lepší.TV. Aby vyzkoušel, zda je to pro něj ta správná volba, může ji zkusit na měsíc za 1 Kč bez jakýchkoli závazků.

  • SK

    Je možné že bude v budoucnu nějaká další změna - třeba DVB-T3?

  • Host chatu

    Je to dost možné. Technologie se neustále vyvíjí a zlepšují a DVB-T2 se může stát za pár let zastaralým způsobem přenosu televizního vysílání. Poté bude na řadě DVB-T3. I z toho důvodu už nyní doporučuji lidem zvolit takový způsob sledování televize, který se ani po X letech měnit nebude. Ideální jsou televize přes internet.

  • Tom

    Zdravím Vás a mám tento dotaz: Proč si myslíte, že tv na internetu jsou lepší než normálni tv? U normální tv jsem nezažil žádně velké výpadky, ale u internetových mnoho- ať z důvodů špatného signálu či třeba pomalěho internetu či podobně. A internet je mnohem dražší než běžná tv.
    Děkuji za odpověď.

  • Host chatu

    Dobrý den, těch důvodů je hned několik. Větší výběr stanic než je dostupný klasické anténě, kromě televize lze sledovat také na mobilu, počítači nebo tabletu, umožňuje sledovat pořady zpětně i po odvysílání (Lepší.TV například až 30 dní zpětně) a navíc pořady můžete nahrávat, přetáčet nebo pozastavit. Ze strany poskytovatele by výpadky měly být minimální, ale je pravda, že pokud se díváte na místě s nestabilním internetovým signálem (záměrně píši nestabilním, protože třeba Lepší.TV funguje i na 3Mb/s připojení pro HD kvalitu. Rychlost proto není až tak zásadní), výpadky se mohou objevit. Pořady ale můžete poté sledovat zpětně, když se dostanete ke kvalitnímu připojení. Pokud nemáte v domácnosti internetové připojení, pak se samozřejmě náklady na provoz televize přes internet o něco prodraží.

  • Elis

    K jaké variantě se přikláníte vy, aby po přechodu vysílání konečně fungovalo jak má :-)?

  • Host chatu

    Přece jenom mám nejblíže k televizi přes internet, proto volím tuto možnost. Upřímně věřím, že to je řešení, které má nespočet výhod a hlavně je řešením dlouhodobým. Nikdo nechce řešit co pár let nové krabičky. :-)

  • Lukáš W.

    Ještě nejsem rozhodnut, jak vyřeším přechod vysílání na DVB-T2, četl jsem, že jedno z řešení je právě televize přes internet. Proč by měla být taková online TV nejlepším řešením? Děkuji

  • Host chatu

    Dotaz už zazněl a dovolím si odpovědět stejně. Je to určitě větší výběr stanic než je dostupný klasické anténě, kromě televize lze sledovat také na mobilu, počítači nebo tabletu, umožňuje sledovat pořady zpětně i po odvysílání (Lepší.TV například až 30 dní zpětně) a navíc pořady můžete nahrávat, přetáčet nebo pozastavit. V naši službě navíc máme i například videotéku, kde můžete libovolně filtrovat více než 1000 filmů a nejrůznějších seriálů. Kdybych měl jedním slovem říci, proč vyzkoušet online TV, volil bych slovo "volnost". Můžete totiž sledovat své pořady kdykoli a kdekoli, a to doposud s žádnou jinou alternativou možné není.

  • Marek

    Zdravím. Zvládne Lepší.TV vyřešit celý přechod vysílání u všech stanic? Budu muset něco ladit, instalovat či šťourat se nějak v nastavení TV?
    Děkuji za vaši odpověď.

  • Host chatu

    Dobrý den, zvládne s naprostým přehledem. Žádné ladění, instalace ani šťouraní byste nemusel řešit. Jediné co je třeba je internet, přihlašovací údaje a zařízení, na kterém chcete Lepší.TV sledovat.

Foto: archiv

Autor: - red -




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle najdete >


Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov